czwartek, 10 sierpnia 2017

Obrus

Długo nie zaglądałam na bloga, gdyż miałam duży poważny projekt. Dostałam od koleżanki duże ilości nitki, więc postanowiłam zrobić dla siebie coś porządnego. Wybór padł na coś na ławę. Miał być bieżnik a wyszedł obrus. Wzór, z którego wcześniej robiłam serwetkę, o której pisałam tutaj. Zacząć było łatwo, szybko było widać postępy. Oczywiście do pewnego momentu. Coraz trudniej było się zmobilizować, żeby zacząć kolejny element. Tutaj 4 elementy:


W sumie w międzyczasie miałam też pomysł, żeby zamiast bieżnika powstała bluzeczka oversize. Niestety nie wyglądało to dobrze. Nie będę tu wstawiała tych zdjęć, bo byłby śmiech na sali 😂  
Później zaczynała się kończyć nitka i mój obrus wyglądał jakby miał specjalne miejsce na wazonik lub jak koleżanka stwierdziła "na patelnię z jajecznicą". A wyglądało to tak:


Można by powiedzieć "nowatorskie podejście do obrusu". Ale na szczęście koleżanka dosłała mi niktę i już się brałam za robienie ostatniego elementu, już byłam w trakcie łączenia z całością, gdy okazało się, że w elemencie obok zrobiłam błąd. Oj było dużo nerwów, ręce mi się trzęsły i o dalszej pracy nie było mowy. Musiałam wyjść ochłonąć. Potem było prucie, plącząca się nitka, ale w końcu się udało. Oto moje największe dzieło:

Obrus szydełkowy z elementów

Myślałam, że obrus ładnie się na sznurku naciągnie podczas suszenia, ale niestety tak się nie stało. Nie mam tak dużego styropianu, żeby ładnie zblokować obrus. Myślałam może rozłożyć ręcznik na podłodze i jakoś szpileczkami ponaciągać to moje dzieło, ale chyba trochę czasu upłynie zanim do tego dojdzie. Jakoś nie przepadam za tą czynnością przy mniejszych nawet serwetkach czy podkładkach a co dopiero przy tak dużym dziele. Może kiedyś. 
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odwiedziny.

6 komentarzy:

 1. Cudowny obrus!!! Wspaniale się prezentuje!!! Serdecznie pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja robiłam obrus na okrągły stół jest cudowny. Ja pracowałam.Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Szybka Gotówka - https://redirect.qxa.pl/YxNh9 - Uzyskaj Szybką Pożyczkę

  OdpowiedzUsuń
 4. 38 year old Speech Pathologist Esta D'Adamo, hailing from Brossard enjoys watching movies like Iron Eagle IV and Video gaming. Took a trip to Timbuktu and drives a Mercedes-Benz SSK Roadster. dodatkowy odczyt

  OdpowiedzUsuń
 5. dobry wieczór obrus przepiękny też zrobiłam taki sam i dwie mniejsze serwety według tego wzoru ak to prawda przy blokowaniu robótek trzeba dużo cierpliwości ale jaki efekt później gratuluję zręcznych rączek i pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 6. prawnik rzeszów - Jesteśmy prawnik-rzeszow.biz, kancelarią prawną z siedzibą w Rzeszowie. Jesteśmy małą kancelarią, dopiero zaczynamy swoją działalność, dlatego potrzebujemy dotrzeć do większej liczby osób. Oferujemy usługi prawnicze i musimy rozpowszechnić naszą nazwę, więc jeśli masz czas, aby napisać o nas, będziemy wdzięczni. Chciałabym podziękować za poświęcony czas, ponieważ wiem, że jesteście bardzo zajęci i naprawdę to doceniamy. Jeśli masz jakieś pytania, proszę nie krępuj się pytać.

  OdpowiedzUsuń