1. Robimy 7 oczek łańcuszka i łączymy je oczkiem ścisłym w kółko. Następnie robimy 3 oczka łańcuszka i 13 słupków pojedynczych.
2. Odwracamy robótkę, robimy 4 oczka łańcuszka i słupek, potem oczko i słupek i taką "przeplatankę" (oczko - słupek) 13 razy (ma być 13 słupków).
3. Odwracamy robótkę i robimy 3 oczka łańcuszka i słupek. Następnie robimy 3 oczka i 6 słupków. Potem oczkiem ścisłym łączymy ten element z resztą jak na zdjęciu poniżej:
Ale mi też wyszedł obrazek objaśniający hehe ;D
Takich elementów robimy 5 sztuki (ja robiłam 4). Następnie robimy 7 oczek łańcuszka i łączymy je z końcem robótki oczkiem ścisłym.
4. Obracamy robótkę i robimy 3 oczka łańcuszka i 13 słupków.
5. Obracamy robótkę, robimy 4 oczka łańcuszka i słupek czyli przeplatankę jak w punkcie 2. I tak jak w punkcie 2. ma być 13 razy słupek - oczko, słupek - oczko.
6. Obracamy, 3 oczka łańcuszka, słupek, 3 oczka, 6 słupków i łączenie elementu z robótką. Elementów znowu ma być 5, potem 7 oczek łańcuszka połączony z końcem robótki oczkiem ścisłym.
7. Obracamy... I tak aż do osiągnięcia pożądanej długości.
Mam nadzieję, że dobrze rozszyfrowałam ten schemat. Nie jestem specjalistką w tej dziedzinie (czytania schematów) gdyż dopiero niedawno przysiadłam do tematu i próbowałam rozszyfrować o co tam właściwie chodzi. Jeśli ktoś znajdzie jakiś błąd to proszę o komentarz, chętnie się nauczę nowej rzeczy :)
Tak mi się ten schemat spodobał, że postanowiłam zrobić coś "większego kalibru" niż tylko bransoletkę. Najpierw w ruch poszedł motek z gazety, kolor śliczny no ale niestety szybko się skończył. To było tak tylko na próbę.
Później sprułam rękaw dawno nie noszonego swetra i zaczęłam robić kolejne dzieło :) Jak na razie mam 70 cm, ale myślę zrobić dużo dłuższy, będzie to taki szaliczek (?), otulak (?). Nazwa nieważna, ważne, że robienie tego sprawia mi przyjemność.
Otulak |